צללית של גבר עומד מול מסך מחשב של מערכות מתקדמות. מאמרים

מערכות אבטחה מתקדמות: מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה בקרת כניסה והשילוב ביניהם.

בעולם המהיר והמקושר של היום, הבטחת הבטיחות והביטחון של בתינו הפכה לעדיפות עליונה. אמצעי אבטחה כמו מצלמות אבטחה ביתיות, מערכות אזעקה לבית וכו' צצו כפתרונות יעילים ואמינים להגנה על הנכסים שלנו ולספק שקט נפשי. כל אמצעי כזה יכול לתפקד כמערכת עצמאית אך ניתן גם לשלב בין המערכות ולקבל פתרונות נוספים. מאמר זה בוחן מספר סוגים של מערכות אבטחה מתקדמות, ואת היתרונות והתכונות של מערכות אבטחה מתקדמות אלו. תוך הדגשת תפקידן בשמירה על הבתים שלנו.

מהן מערכות אבטחה מתקדמות?

המונח מערכות אבטחה מתקדמות מתייחסות למגוון של מערכות ותצורות של אביזרים שניתן לרשת ולהגדיר כך שיעבדו תחת קורת גג אחת. מערכות אלו יכולות לספק מגוון של אפשרויות ופתרונות להפעלה אוטומטית וחכמה של אביזרים שונים לפי דרישה או תזמון. כמו: שערים, דלתות, קרוסלות, תאורה, אודיו ועוד. בנוסף לכך במערכת אבטחה מתקדמות אנו יכולים לקבל דיווחים וחיווים מכל הרכיבים המחוברים למערכת בתוכנת/אפליקציית שליטה אחת. סוגים כאלו של מערכות מצריכות תכנון ואפיון מקדים על ידי בעל מקצוע בעל נסיון שמכיר סוגים שונים של מערכות ואת האינגרציה ביניהן.

איזה סוגי מערכות אבטחה מתקדמות יש?

ניתן לחלק את מערכות האבטחה המתקדמות לשני סוגים. הסוג הראשון של המערכות הן מערכות שונות בתחום המיגון והאבטחה אשר נעשה ביניהן אינטגרציה(שילוב). קיים מגוון גדול מאוד של אביזרים ומכשירים שניתן לחבר ולהפעיל במערכות אבטחה מתקדמות מהסוג הזה. כמו: גלאים/חיישנים שונים, מנורות, מצלמות, מאווררים, שער כניסה לחניה, מנעולים חשמליים, רמקולים ועוד. הסוג השני מתייחס למערכות אבטחה שהן מתקדמות יותר מהמערכות הנפוצות והסטנדרטיות שקיימות בשוק. ומאפשרות מגוון של אפשריות להעצמת אבטחת הבית/עסק והתראה. במערכות מהסוג הזה ניתן לקרוא למערכת מצלמות עם זיהוי ביומטרי ודיווחים למוקד מערכת אבטחה מתקדמת. המערכות העיקריות אותן נשלב במערכות אבטחה מתקדמות מהסוג הראשון הן: מצלמות, מערכת אזעקה ובקרת כניסה. השילוב הנכון בין מערכות אלו יכול לספק פתרונות איכותיים והקלה בשגרת היומיום.

מערכות אבטחה מתקדמות בבקרת כניסה: 

בקרת כניסה הינן מערכות שליטה על כניסה ויציאה דרך פתחים בבית/עסק. יכולה להיות דלת מבוקרת אחת כמה במערכת בקרת כניסה הנשלטות על ידי בקר. כמערכת עצמאית שעובדת לבד מערכות רבות כיום יודעות לתת מענה בתחום הזיהוי הביומטרי. כמו: כניסה באמצעות טביעת אצבע או זיהוי פנים. אלה לא מערכות סטנדרטיות ומעבר לעלות גבוהה הן דורשות לימוד משתמשים ואפיון המערכת בצורה נכונה לפעולה מיטבית. בכניסות לחניונים ניתן לראות מערכות שעובדות לפי טכנולוגיית זיהוי לוחיות רישוי או מדבקות RFID על הרכב. על מנת לאפשר כניסה ויציאה אוטומית ללא צורך בהתערבות המשתמש.

בנוסף אפשר לחבר את מערכת בקרת הכניסה למערכת נוספת אחת או יותר. בעזרת חיבור ייעודי בלפחות אחת מהמערכות או באמצעות בקר חיצוני שמרכז את התקשורת מכל הרכיבים. לדוגמא: נוכל לקחת מערכת בקרת כניסה פשוטה ללא זיהוי ביומטרי ולהפוך אותה למתקדמת על ידי שילובה במערכת אזעקה. כך שיתקבל חיווי מגלאי מסויים ייפתח מנעול או שער בבית. ונוכל לגרום לפתיחת השער על ידי הקשת קוד או לחיצה על כפתור באפליקציית השליטה של המערכת האזעקה. עוד דוגמא: חיבור מצלמה בעלת יכולות זיהוי ביומטריות למערכת בקרת כניסה על מנת לתת חיווי לפתיחה. אלה דוגמאות על מנת לתת רעיון כללי והאפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. 

מערכות אזעקה בשילוב אביזרים: 

מערכות אזעקה או בשמן המקצועי, מערכות גילוי פריצה. משמשות כשכבת הגנה ראשונית לרוב הבית והעסקים בארץ ונדרשת לעיתים על ידי חברות הביטוח כתנאי לביטוח העסק/בית. הרכיבים המתחברים למערכות אלו מורכבות מחיישנים המותקנים על דלתות, חלונות ונקודות כניסה אחרות. כאשר מתגלה תנועה לא מורשית באזור המוגן, האזעקה מופעלת. מדווחת לבעלי הבית/מוקד אבטחה, מלחיצה ומבריחה פורצים. רוב המערכות מציעות גם אפשרויות לניטור מקצועי על ידי מוקד אבטחה פרטי. כאשר צוות ייעודי עוקב אחר אבטחת הנכס, ומבטיח תגובה מהירה לכל פרצות אבטחה. 

אם נרצה לשדרג את מערכת האזעקה שלנו ולהפוך אותה למערכת אבטחה מתקדמת. נוכל לחבר אותה למצלמות עם יכולת גילוי תנועה או פנים ולאביזרים שונים. כמו: מנעולים חשמליים, אלקטרומגנט, מנורות ועוד. המערכת תוכל להפעיל את האביזרים על ידי הקשת קוד או חיווי אחר. ובנוסף האביזרים יכולים לספק פקודות הפעלה למערכת בהתאם לצורך. לדוגמא: נוכל לשלב מצלמה עם גילוי תנועה למערכת אזעקה. וכאשר המצלמה תזהה תנועה היא תתריע למערכת האזעקה כמו גלאי. ובנוסף לכך תשמור הקלטה של התנועה. ניתן גם לחבר למערכת האזעקה אביזרים שאינם מתחום המיגון. כמו אביזרי תאורה, רמקולים, וילונות חשמליים, מיזוג ועוד. ובכך למעשה להפוך את הבית לבית חכם באמצעות שליטה דרך אפילקציית המערכת. למעשה בתכנון והתקנה נכונה של מערכת אבטחה מתקדמת אנו נתקבל פתרון אבטחה מקיף מאוד. ובנוסף נקל על שגרת היומיום שלנו.

מצלמות אבטחה כמערכת אזעקה: 

מצלמות אבטחה מציעות כיסוי רציף ומקיף של הנכס. כאשר מצלמות אלו ממוקמות באופן אסטרטגי לניטור אזורים שונים, הן בפנים והן בחוץ. ומספקות נוף מקיף של הסביבה. מערכת מצלמות אבטחה מציעה את היתרון של ניטור מתמיד. ומבטיחות שניתן לזהות כל פעילות או תנועה חשודה ולטפל בה באופן מיידי. כמה מהמאפיינים של מצלמות אבטחה מתקדמות כוללות יכולות בינה מלאכותית(אנליטיקה). המאפשרות להן לזהות ולהתריע לבעלי נכסים על אירועים ספציפיים. כמו משלוחי חבילות, שכחת חפץ, כניסה לאזור מוגן, ניסיון לחסום את המצלמה ועוד. מצלמות אלו מספקות תחושת ביטחון נוספת על ידי מתן גישה לוידאו בזמן אמת, יכולות הקלטה וגישה מרחוק. לבעלי בתים ועסקים על מנת לנטר את רכושם בכל עת.

ניתן לקרוא עוד על מצלמות אבטחה כאן.

כיום כמעט לכל מצלמה, גם לפשוטות ביותר, יש יכולת לזהות תנועה בשטח המצולם. וכמו כן לשלוח דיווח כאשר יש זיהוי תנועה. בדומה מאוד למערכת גילוי פריצה. בנוסף כאשר משתמשים במצלמות על מנת לזהות תנועה באזור המוגן מקבלים יתרון נוסף. צילום התנועה ושמירת הקובץ באחסון הרלוונטי(כרטיס זכרון/ מערכת הקלטה).על פניו נראה שמערכות גילוי פריצה הופכות למיושנות בתחום המיגון, אבל האמת היא שמערכת גילוי פריצה מציעה מגוון של אפשרויות לגילוי פריצה/תנועה בשטח המוגן. לדוגמא: גלאי הצפה, גלאים אקוסטים ועוד מאפיינים שלא ניתן למצוא במצלמות, כמו כן מערכת מצלמות  לרוב  לא מסוגלת לשלוח דיווחים למוקד חירום. לכן נעדיף להשתמש במערכת מצלמות בשילוב מערכת גילוי פריצה.

זיהוי ביומטרי במצלמות: 

בשנים האחרונות נעשו פיתוחים משמעותיים בתחום הבינה המלאכותית במצלמות אבטחה. בינה מאכותית במצלמות נקראת גם אנליטיקה ומתייחסת לניתוח התמונה שנעשה על ידי המצלמה או מכשיר ההקלטה על מנת לפענח אם אירוע מסויים התרחש. לדוגמא: אם מישהו נכנס לאזור המוגן מכיוון מערב בלבד, האם לוחית הרישוי שנסרקה תואמת לרשימת המורשים ועוד.

אחד הפיתוחים המשמעותיים ביותר בתחום הינו היכולת לזהות מאפיינים ביומטריים, זיהוי פנים. כאשר אדם יעבור מול המצלמה במרחק המתאים, המצלמה תזהה את תווי הפנים ומאפיינים ביומטרים של אותו אדם. אם הוגדרה רשימת מורשים מראש, המערכת תדע לדווח שאדם לא מורשה נמצא באזור המצולם.

זיהוי פנים הינו הרמה הגבוהה ביותר של זיהוי שמצלמות מאפשרות. מקרים בהם יושם זיהוי פנים בסביבה מתאימה יכולות להוות וקבילות כראיות בבית משפט. במקרים שבהם יש מחלוקת לגבי זהות הפורץ. 

לסיכום

ההתקדמות בטכנולוגיות השונות של מערכות שונות בתחום המיגון ואבטחה הציגו בפנינו מערכות מתוחכמות. ואפשרויות לשילוב ביניהן על מנת  לשפר משמעותית את אבטחת הבית שלנו. ובנוסף להפוך חלק מפעולות היומיום שלנו לאוטומטיות ובכך להקל על שגרת חיינו. מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ובקרת כניסה משמשות כמרכיבים אינטגרליים של אסטרטגיית אבטחה מקיפה. על ידי השקעה במערכות מתקדמות אלו. בעלי בתים ועסקים יכולים להנות מבטיחות משופרת, שקט נפשי ותחושת שליטה רבה יותר בסביבת המגורים שלהם.

אנו בSecam מספקים שירותי ייעוץ והתקנה מקצועית בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

לייעוץ ניתן לפנות אלינו עם כל שאלה ונשמח לסייע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    סל קניות
    הסל שלך ריקהמשך קניות